Uwaga – Wszystkie podane ceny są cenami poglądowymi.
W celu uzyskania rzetelnej wyceny – prosimy o kontakt telefoniczny.

Naprawa i wymiana sprzęgła

fotolia_81955132
Naprawa i wymiana sprzęgła (tarcza, docisk, łożysko).
(Już od 300 zł)

Diagnostyka komputerowa

Professional car mechanic working in auto repair service.

Pełna diagnostyka komputerowa twojego samochodu.
(Już od 60 zł)

Układ
hamulcowy

Car brake disk

Pełna naprawa układu hamulcowego.
(Już od 60 zł)

Wymiana
rozrządu

jpeg_35910_rozrzad.jpeg
Naprawa i wymiana rozrządu.
(Już od 280 zł)

Naprawa układu
wydechowego

Fotolia_49894374_Subscription_XL
Naprawa i wymiana układu wydechowego w samochodzie.
(Już od 50 zł)

Wymiana filtra
kabinowego

fotolia_45979366
Wymiana filtra kabinowego w samochodzie.
(Już od 20 zł)

Wymiana tylnich amortyzatorów

Motorcycle suspension
Wymiana amortyzatorów oś tylna ( komplet ).
(Już od 90 zł)

Wymiana przednich amortyzatorów

Suspension System
Wymiana amortyzatorów oś przednia ( komplet ).
(Już od 150 zł) 

Wymiana filtra paliwa

fotolia_55588219
Wymiana filtra paliwa w samochodzie.
(Już od 30 zł)

Geometria
podwozia

fotolia_54769900
Ustawienie pełnej geometrii podwozia.
(Już od 90 zł)

Wymiana tarcz
hamulcowych

fotolia_48526499
Wymiana tarcz hamulcowych przód (komplet).
(Już od 80 zł)

Wymiana filtra powietrza

fotolia_84615842
Wymiana filtra powietrza.
 (Już od 20 zł)

Zbieżność kół
z regulacją

fotolia_76032750
Zbieżność kół z regulacją.
(Już od 90 zł)

Wymiana klocków
hamulcowych

fotolia_89417857
Wymiana klocków hamulcowych przód ( komplet ).
(Już od 60 zł)

Wymiana
oleju

fotolia_93468148
Wymiana oleju silnikowego w samochodzie.
(Już od 90 zł)

Odgrzybianie
klimatyzacji

Fresh car
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej.
(Już od 30 zł)

Serwis
klimatyzacji

Klimaanlage 01
Serwis klimatyzacji samochodowe.
(Już od 170 zł)

Nasze części sprowadzamy tylko od zaufanych producentów

Zajmujemy się konserwacją pojazdów w Rudzie Śląskiej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług przede wszystkim właścicieli używanych samochodów. W przypadku takich aut regularna konserwacja jest niezbędna do tego, aby utrzymać je w dobrym stanie i zapobiec rozwojowi korozji. Jej celem jest więc głównie działanie prewencyjne, podobnie jak na przykład w przypadku regularnej wymiany oleju.

Nowe samochody są obecnie fabrycznie zabezpieczane. Standardem są ocynkowane blachy czy woskowane profile zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nowych pojazdów nie trzeba w ogóle konserwować. Oczywiście nie ma to sensu bezpośrednio po zakupie, ale należy pamiętać, że każda powłoka ma swoją określoną żywotność. Uszkodzenia mechaniczne, na przykład uderzające kamienie czy działanie różnego rodzaju środków chemicznych sprawia, że zabezpieczenie z czasem przestaje być skuteczne. Wtedy warto powtórzyć zabieg konserwacji pojazdu i od tej pory wykonywać go regularnie.

Przed pierwszą konserwacją auta z salonu dobrze jest zapoznać się z gwarancją. Producenci określają w nich wytrzymałość fabrycznych powłok zabezpieczających. Jeśli chodzi o korozję zewnętrzną, zwykle gwarancja udzielana jest na okres od 2 do 3 lat. Przez ten czas nie warto inwestować w dodatkową konserwację, która spowoduje utratę gwarancji. Dodatkową powłokę najlepiej nałożyć więc tuż po skończeniu okresu gwarancyjnego.

Czas, co jaki należy przeprowadzać konserwację samochodu, zależy przede wszystkim od wykorzystanych do zabiegu środków. Każdy z nich ma bowiem określoną trwałość. Zwykle zaleca się, aby odnawiać powłokę zabezpieczającą w odstępach od 2 do 5 lat. Oczywiście szczegółowych informacji o kolejnych konserwacjach udzieli mechanik zajmujący się daną usługą.

Dlaczego konserwacja pojazdów jest tak istotna?

Konserwacja pojazdu odgrywa niezwykle istotną rolę. Wszystkie elementy metalowe narażone są na powstawanie korozji. Nawet niewielki pozostawiony nalot rdzy może z czasem przerodzić się w duży ubytek. To z kolei wpływa nie tylko na pogorszenie wyglądu samochodu, ale i osłabienie wszystkich skorodowanych elementów. Szczególnie niebezpieczna jest korozja podwozia. Wszystkie uszkodzenia wymagają niezwłocznej naprawy. W przeciwnym razie, gdy zajmą one dużą powierzchnię, dalsze korzystanie z auta będzie niemożliwe. Samochód ze znacznie skorodowanym podwoziem nie przejdzie przeglądu. Zaniedbanie konserwacji i napraw doprowadzi w końcu do stanu, w którym pojazd będzie nadawał się jedynie na złom. Z tego też względu tak ważne jest zapobieganie rozwojowi korozji. Przedłuży to żywotność samochodu, ułatwi utrzymanie go w dobrym stanie i pozwoli uniknąć kosztownych napraw.

Jakie elementy auta powinny być poddane konserwacji?

Kiedy poruszamy temat konserwacji pojazdów większość klientów od razu myśli o podwoziu auta. Oczywiście zabezpieczenie go jest niezwykle istotne. Z punktu widzenia budowy samochodu jest tak naprawdę najważniejsze – podwozie stanowi bowiem niejako bazę pojazdu, łączącą nadwozie oraz koła. Nie jest ono jednak jedynym elementem, który należy poddawać konserwacji. Zabezpieczone powinny zostać również profile zamknięte, które są szczególnie narażone na wilgoć. Ta, jak wiadomo, przyspiesza proces korozji. Warto dbać także o nadwozie. Regularne woskowanie lakieru nie tylko poprawi jego walory wizualne, ale też wzmocni właściwości antykorozyjne.

Zapraszamy do skorzystania z usług konserwacji pojazdów w naszym serwisie w Rudzie Śląskiej!