W naszym warsztacie w Rudzie Śląskiej oferujemy również usługi świadczone przez elektryka samochodowego. Elektryka w pojazdach, podobnie jak elementy mechaniczne, ulega różnego rodzaju usterkom i awariom. W takiej sytuacji pomoc elektromechanika jest często niezbędna. W MAGIREX zajmujemy się elektryką zarówno w nowych, jak i starszych modelach aut. Jesteśmy przekonani, że skutecznie rozwiążemy problem, z którym się zgłosisz. Zachęcamy do umówienia wizyty już teraz.

Czym zajmuje się elektryk samochodowy?

Ogólnie rzecz ujmując, elektryk samochodowy zajmuje się wszystkimi układami elektrycznymi oraz elektronicznymi w pojazdach. W zakres jego obowiązków wchodzi przede wszystkim diagnostyka i naprawa systemów sterowania silnikiem oraz układów bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dodatkowo instaluje on oraz uruchamia wszelkie elektryczne i elektroniczne urządzenia sterujące, zabezpieczające i sygnalizacyjne. W jego kompetencjach nie leżą z kolei takie prace jak na przykład naprawa tłumików.

Poszczególne usługi, które wykonuje nasz elektryk samochodowy to między innymi:

 • Wymiana lub regeneracja alternatora, który odpowiada za wytwarzanie prądu podczas pracy silnika i doładowywanie akumulatora;
 • Naprawa liczników samochodowych, np. ze względu na niedoświetlenie, drganie wskazówek czy brak wyświetlanych komunikatów;
 • Naprawa wyświetlaczy samochodowych, np. wbudowanego radia;
 • Naprawa czujników parkowania, np. w wyniku usterki samego czujnika lub wiązki łączącej czujnik ze źródłem prądu;
 • Naprawa przełącznika kierunkowskazów lub wycieraczek, np. całkowicie niereagującego na włączane funkcje;
 • Naprawa ABS, np. związana z awarią objawiającą się czasowym wyświetlaniem kontrolek na desce rozdzielczej;
 • Montaż świateł dziennych LED, szczególnie w starszych modelach pojazdów;
 • Wymiana akumulatora, z możliwością zakupu nowego akumulatora na miejscu w naszym warsztacie;
 • Wymiana żarówki, wykonywana najczęściej przy okazji dokonywania innych napraw;
 • Wymiana bezpiecznika, również przeprowadzana najczęściej przy okazji dokonywania innych napraw;
 • Diagnostyka komputerowa, np. w przypadku problemów z klimatyzacją samochodową.

Oczywiście nie jest to pełen zakres usług świadczonych przez naszych elektryków samochodowych. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących konkretnej naprawy, wymiany czy diagnostyki, zapraszamy do kontaktu z nami. Z pewnością rozwiejemy wątpliwości i udzielimy wyczerpujących odpowiedzi.

Najczęstsze problemy z elektryką w pojazdach

Problemy z elektryką w pojeździe zależą w głównej mierze od konkretnego modelu auta. Każdy z nich ma bowiem swoje bolączki. Warto więc jeszcze przed zakupem samochodu zapoznać się z możliwymi usterkami. Szczegółowe opisy modeli znajdziesz w sieci. Możesz także dodatkowo zasięgnąć porady zaufanego mechanika.

Choć awarie związane z elektryką różnią się między poszczególnymi autami, można wyróżnić kilka najpopularniejszych problemów dotyczących ogółu pojazdów. Należą do nich usterki alternatora, rozrusznika, zamka centralnego, stacyjki oraz awarie czujników. Z tym najczęściej kierowcy zgłaszają się do elektryków samochodowych.

Bez względu na to, jakie auto posiadasz oraz z jakim problemem dotyczącym elektryki obecnie się zmagasz, możesz liczyć na fachową pomoc w naszym warsztacie. Zapraszamy do skorzystania z usług naszych elektryków samochodowych w Rudzie Śląskiej!