Zapraszamy do serwisu klimatyzacji samochodowej w Rudzie Śląskiej. W naszym warsztacie MAGIREX obsługujemy zarówno klientów z Rudy Śląskiej, jak i okolicznych miejscowości, między innymi Świętochłowic. Świadczymy usługi z zakresu przeglądu, diagnostyki oraz serwisu klimatyzacji.

Klimatyzacja samochodowa jest dziś standardowym wyposażeniem większości aut. Pozwala przede wszystkim efektywnie schładzać powietrze wewnątrz pojazdu podczas wysokich temperatur. Może być wykorzystywana również zimą. Dzięki niej pozbycie się pary z szyb przebiegnie dużo sprawniej niż z użyciem samego ogrzewania. Aby jednak klimatyzacja działała sprawnie, należy poddawać ją regularnym przeglądom oraz serwisom. Wczesne wykrycie ewentualnych usterek umożliwi szybką, mniej kosztowną naprawę.

Przegląd klimatyzacji samochodowej

Przegląd to podstawowa usługa związana z klimatyzacją w samochodzie. Obejmuje ona sprawdzenie poprawności działania układu oraz pomiar ciśnienia. Jeśli wszystko jest w porządku i klimatyzacja nie wymaga naprawy, wystarczająca jest wymiana filtra kabinowego oraz przeprowadzenie odgrzybiania. Dzięki temu powietrze w pojeździe jest odfiltrowane z różnego rodzaju zanieczyszczeń i pozbawione nieprzyjemnego zapachu, a układ klimatyzacji nie jest narażony na rozwój szkodliwych dla zdrowia ludzkiego bakterii i grzybów. Oczywiście z usług wymiany filtra oraz odgrzybiania również możesz skorzystać w naszym warsztacie. Przegląd klimatyzacji warto wykonywać co roku, aby nie dopuścić do poważniejszych usterek w układzie klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji obejmuje wszystkie dodatkowe czynności wychodzące poza zakres podstawowego przeglądu. Należy do nich między innymi wspomniana wyżej wymiana filtra czy odgrzybianie. Oprócz tego w ramach serwisu zajmujemy się na przykład diagnostyką komputerową układu. Dzięki niej możemy odczytać błędy sterownika i wykryć usterki, które byłyby niemożliwe do zdiagnozowania podczas zwykłego przeglądu klimatyzacji.

Często świadczoną przez nas usługą jest także wymiana czynnika roboczego wraz ze sprawdzeniem wydajności klimatyzacji oraz osuszeniem układu. W przypadku, gdy wydajność klimatyzacji będzie zbyt niska w stosunku do zużycia czynnika, zajmiemy się też wykryciem miejsc nieszczelności układu. Nawet niewielka szczelina może prowadzić do odczuwalnie słabszego działania klimatyzacji oraz znacznie szybszego zużywania się czynnika chłodzącego.

Objawy świadczące o awarii klimatyzacji

Choć regularne przeglądy i serwisowanie klimatyzacji pozwalają uniknąć większości poważniejszych czy nagłych usterek, nie są w stanie całkowicie zapobiec awariom. Warto więc zapoznać się z objawami, które powinny skłonić do szybszego odwiedzenia serwisu klimatyzacji. Należą do nich przede wszystkim słabsze chłodzenie lub jego całkowity brak, osłabienie nadmuchu, głośne działanie układu, przerywane działanie klimatyzacji czy wyczuwalny, nieprzyjemny zapach.

Zapraszamy do naszego serwisu klimatyzacji samochodowej w Rudzie Śląskiej!