samochodowa klimatyzacja

Pełny komfort korzystania z auta to nie tylko przyjemniejsza podróż dla kierowcy i pasażerów, ale także zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa jazdy. Odpowiednie warunki panujące w kabinie pojazdu mogą więc uchronić przed ryzykiem kolizji, a jednocześnie sprawić, że wyjazd nie okaże się tak męczący. Będzie to miało szczególne znaczenie, jeżeli chodzi o letnie upały, które mogą znacznie ograniczyć zdolność koncentracji i zaburzać szybkie reakcje kierującego. Rozwiązaniem, które pozwala na uchronienie się przed negatywnymi skutkami ciepła, jest sprawnie działająca klimatyzacja samochodowa. W Świętochłowicach przeglądami i naprawami tego układu zajmuje się warsztat samochodowy MAGIREX. Przekonajmy się, co będzie najważniejsze dla zachowania jej w dobrym stanie.

Co wpływa na sprawność klimatyzacji?

Sprawność klimatyzacji zależy od kilku kluczowych kwestii. Najważniejsze okaże się prawidłowe działanie sprężarki, która musi być w stanie skutecznie zwiększać ciśnienie czynnika chłodniczego, gdy przechodzi on w stan gazowy, co ułatwia oddawanie odebranego z wnętrza auta ciepła. Równie istotna będzie odpowiednia ilość czynnika, ponieważ wszelkie braki oznaczają, że cały proces chłodniczy nie może przebiegać prawidłowo. Nie można też zapominać o dobrym funkcjonowaniu zaworu rozprężnego oraz utrzymywaniu czystości obu wymienników ciepła, gdyż słaby przepływ powietrza i brak jego pełnego kontaktu z powierzchnią znajdujących się w nich lamelek obniża efektywność transmisji energii.

Jak serwisuje się klimatyzację?

Serwisowanie klimatyzacji wiąże się ze sprawdzeniem skuteczności jej działania, a w sytuacji, gdy jest ona niewystarczająca z szukaniem przyczyn takiego stanu rzeczy. W grę wchodzi zwykle kontrola, czy nie doszło do rozszczelnienia układu oraz uzupełnienie poziomu czynnika chłodzącego. Ważna będzie też dezynfekcja kanałów, którymi przepływa powietrze, ponieważ gromadzą się w nich drobnoustroje chorobotwórcze oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

CategoryBlog

All rights reserved© 2024 NTORRE | PROFESJONALNA STRONA DLA TWOJEGO BIZNESU!

logo-footer