czyszczenie podwozia samochodu

Aby utrzymać samochód w dobrym stanie przez długi czas, należy dbać nie tylko o jego regularne przeglądy i bieżące naprawy, ale i konserwację. Dzięki niej auto będzie zabezpieczone przed korozją. Aby konserwacja samochodu przyniosła oczekiwane skutki, powinna być przeprowadzona z dużą dokładnością. Ważne jest również jej regularne powtarzanie – maksymalnie co 5 lat. Na co warto zwrócić uwagę przy konserwacji samochodów?

Odpowiednie oczyszczenie podwozia

Pierwszym krokiem jest odpowiednie oczyszczenie podwozia. Należy zrobić to bardzo dokładnie. Ewentualne nieczystości, które znajdą się pod warstwą zabezpieczającą, osłabią jej działanie. Czyszczenie najlepiej przeprowadzić z użyciem myjki ciśnieniowej. Dla odpowiedniego dostępu do wszystkich elementów podwozia samochód powinien być umieszczony na podnośniku lub ustawiony na kanale.

Pozbycie się rdzy

Może się zdarzyć, że po oczyszczeniu podwozia uwidocznione zostaną ślady rdzy. W takim przypadku należy usunąć tak zwaną luźną rdzę, na przykład za pomocą drucianej szczotki, a następnie zabezpieczyć wszystkie ślady korozji odpowiednim preparatem. Środki na rdzę występują w postaci płynu lub sprayu. Niektóre z nich wymagają uprzedniego użycia odtłuszczacza. Przed przystąpieniem do konserwacji pojazdu należy odczekać, aby preparat przeciw rdzy całkowicie wysechł. Dokładny czas schnięcia zawsze podany jest na opakowaniu produktu.

Dokładne zabezpieczenie podwozia

Ostatni krok to część właściwa konserwacji, czyli zabezpieczanie podwozia wybranym środkiem (w postaci gęstej masy nakładanej pędzelkiem lub sprayu). W trakcie prac kluczowe jest dokładne pokrycie całego podwozia – nawet niewielkie szczeliny wpłyną na trwałość i skuteczność warstwy ochronnej. Po zakończonych pracach auto powinno schnąć minimum 12 godzin.

CategoryBlog

All rights reserved© 2024 NTORRE | PROFESJONALNA STRONA DLA TWOJEGO BIZNESU!

logo-footer